İkinci El Klima

15.12.2017
İkinci El Klima

Mevsimlerin çabucak değişmesi ile birlikte yaşam alanlarında fazlası ile ihtiyaç duyulan klimaların hem yaz aylarında hem kış aylarında oldukça rahat, temiz bir ortam yaratan klima günümüzde artık bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kışın çok soğuk aylarda ortamın bir kalorifer etkisi yaratarak oldukça ılık bir ortam yaratması, yazın çok sıcak havalarda ise yalnızca klimanın bulunduğu odayı değil tüm evin havasını serinletmesi bakımından büyük kolaylık sağlayan klima birçok kişi tarafından büyük ilgi görmektedir. Ancak alım gücü düşük olan ya da çok fazla para vermek istemeyen birçok kişi ise elden çıkarılmak istenen çalış durumdaki ikinci el klima tercih etmektedir.

İkinci el klima almayı düşünen birçok kişi bu konuda tereddütler gelgitler yaşasa da artık bir ihtiyaç olarak görülen klima almaktan da vazgeçilemiyor. Dolayısı ile de elektronik ikinci el eşya satan mağazalarda hala çalışabilir durum da olan hatta garantisi devam eden ikinci el klima arayışı içine girmektedir. Sıfırı çok fazla el yakan klimaların ikinci el alınmak istemesi de günümüzde çok fazla karşılaşılabilen bir durumdur. Hem pahalı olmayan hem el yakmayan hem hala çalışabilir durumda olan hem de garantisi devam eden ikinci el klima almak büyük avantaj sağlayabilmektedir. Sıfır olan elektronik ürünler bilen şansa bağlı olarak kusurlu ya da kusursuz çıkarken ikinci el klima aldıktan sonra da yine şansa bağlı olarak kusursuz çıkması da büyük bir ihtimaldir. Bu nedenle de garantili olması alınan ikinci el klima ile ilgili çıkacak olan sorunların çok daha kolay ve masrafsız yapılması için avantaj sağlayacaktır.

İkinci el klima garanti kapsamında değil ise bu ürünle ilgili ikinci el mağazaların garanti verip vermemesi üründen ürüne değişiklik gösterebilmektedir. Elden çıkarılmak istenen klimaların spot mağazalarda satılması sonucunda ürünün ne kadar zamandır kullanıldığı, ne durumda olduğu ile ilgili olarak da alım satım gerçekleştiren spot mağazalar ürün özellikleri hakkında gerekli detay bilgileri almak zorunda iken satış yapacağı müşteriye de detaylı bir bilgi vermek zorundadır. Bu nedenle de alınması planlanan ikinci el klima için dikkatli olmakta fayda vardır.Tümü